Bozcaada Yeme İçme

Bozcaada Yeme İçme

Bozcaada Yeme İçme

Bozcaada yeme içme konusu Bozcaada gezi rehberi oluştururken benim için yazının en keyifli kısımlarından biri. Adada yeme içme için binlerce seçenek yok ancak olanlar o kadar lezzetli ki daha fazlasına ihtiyaç duymuyorsunuz. Binlerce seçenek yok derken belirtmek de fayda var:

Bozcaada’da genellikle meyhaneler ile karşılaşacak olsanız da ev yemeği restoranları, kafeler, fırınlar, pideciler, pizzacılar, büfeler gibi aslında herkesin damak tadına uygun bir şey bulacağı mekan bulunuyor.

Bozcaada mutfağı Ege kültürünün izleri ve nimetleri ile şekillenmiş. Ege Denizi’nin masmavi sularından çıkan deniz canlıları ada sofralarının baş taçlarını oluşturuyor.

Bozcaada Yeme İçme

Bu sofralara eşlik eden genellikle adanın taptaze otlarından hazırlanmış zeytinyağlı mezeler ve ara sıcaklar ise lafta değil gerçekten lezzetli.

Yemyeşil otlar, sebzeler, mis gibi zeytinyağı adanın her öğününde, her sofrasında bulunuyor. Kahvaltıları süsleyen onlarca reçel çeşidi ise adanın en yerel tatları arasında.

Özellikle domates reçeli Bozcaada yeme içme listesinin mutlaka denenmesi gerekenlerinin başında geliyor. Tabii ada şaraplarını da unutmamak lazım. Adanın kendi bağlarından elde edilen üzümlerle yapılan şarapları denemeden dönmeyin.

Size Dönelim!

İletişim numaranızı bırakın biz size dönelim